قطعات سرور HP

Server Accesories

فروش cpu سرور
Processor
فروش ram سرور
Memory
فروش هارد سرور
HDD
فروش hba سرور
HBA
فروش raid controlet سرور
Raid Controler
فروش کارت شبکه سرور
Network Card
فروش لایسنس hpe
License
فروش power سرور
Power Supply
فروش ssd سرور
SSD

سرورها شامل انواع مختلفی مثل سرورهای وب، سرورهای فایل و سرورهای پست الکترونیکی می‌شوند و با توجه به نحوه سازمانی، میزبانی و ساختار به قطعات متعددی نیاز دارند. به همین دلیل شناخت قطعات سرور HPE و HP اهمیت زیادی دارد.

قطعات سرور HPE

اصلی‌ ترین بخش سرور مربوط به قطعات سرور HP می‌شود که تعیین کننده کیفیت، سرعت و عملکرد سرور می‌ باشد. با استفاده از این قطعات که البته بسیار هم متنوع هستند، می‌توان سرورهای اچ پی را ارتقا داد. با این وجود، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خریداران این است که قطعات سرور اچ پی را به درستی انتخاب کنند. به صورت کلی قطعات اصلی سرور HP شامل موارد زیر می‌شود:

  • پردازنده یا CPU سرور hp

در یک سرور پردازنده مهم‌ ترین قطعه محسوب می‌شود، اما بدون وجود رم سرور و دریافت اطلاعات این قطعه نمی‌تواند کاربرد مناسبی را ارائه دهد. رم یا حافظه موقت سرور اچ پی، به صورت کد گذاری اطلاعات فرستاده شده کاربر به سمت سرور را در اختیار پردازنده قرار می‌دهد. بعد از این مرحله، عملیات پردازش توسط پردازنده با Fetch کردن، شروع می‌شود و این قطعه پیاده سازی اطلاعات را با رمزگشایی دستورات کد گذاری صفر و یک رم انجام می‌دهد. CPU سرور اچ پی بر اساس نسل سرورها در انواع مختلف به بازار عرضه شده و از لحاظ قیمت و قدرت دسته بندی می‌شوند.

شما می‌توانید در میان قطعات سرور اچ پی، CPU را با توجه به نسل سرور یکی از انواع پردازنده‌های Intel Xeon Scalable را انتخاب و خریداری نمایید. نسل جدید سی پی یوهای تجاری مربوط به پردازنده‌های Scalable اینتل می‌شو د که برای کاربران امکان پشتیبانی از تعداد بیشتر هسته پردازشی را فراهم می‌کنند. در میان قیمت قطعات سرور HP، انواع پردازنده‌ها بر اساس نسل سی پی سو قیمت گذاری می‌ شوند.

  • مادربورد سرور hp

مادربورد، یکی از قطعات حیاتی و اصلی سرور بوده که میزبان اتصال تمام قطعات دیگر سرور است. مادربورد باید در مباحثی مثل خنک کردن و کولینگ سرور، اسلات‌های لازم را برای پیوست سخت افزار بیشتر دارا باشد؛ بنابراین هنگام انتخاب این قطعه بهتر است به دنبال مادربوردهایی باشید که از لحاظ توان مورد نیاز برقی، خیلی پرمصرف نباشند و شما بتوانید با منابع تغذیه موقت آنها را در ساعت‌های قطعی برق به خوبی مدیریت نمایید. موضوع مهم بعدی استفاده از مادربوردهایی است که از قابلیت ارتقای آسان و توسعه وسیع برخوردار باشند.

  • هارد سرور hp

یکی دیگر از قطعات مهم سرور اچ پی، هارد آن است که به عنوان رسانه ذخیره اطلاعات سرور بوده و به دو دسته هاردهای HDD و درایوهای SSD تقسیم می‌شود. هارد HDD از دیسک‌ های گردان تشکیل شده که باعث ذخیره سازی اطلاعات در قسمت مورد نظر می‌شوند. نسبت به نوع SSD، هاردهای HDD اگرچه سرعت پایین‌تری دارند، اما از نظر قیمت مقرون به صرفه هستند.

هنگام خرید قطعات سرور HP به ویژه هارد سرور لازم است به این نکته توجه داشته باشید که این قطعه به ازای هر گیگ، دارای قیمت‌های مختلفی است و باید موقع انتخاب آن به اینترفیس‌های SAS و SATA که بیانگر سرعت و پهنای باند هستند، توجه کنید. نسبت به HDD، درایوهای SSD قدرت، سرعت و توان بیشتری دارند، همچنین برق کمتری هم مصرف می‌کنند و زمان تأخیر آنها کوتاه‌ تر است.

  • کنترلر یا RAID سرور hp

یکی دیگر از قطعات سرور اچ پی، کنترلر یا RAID میباشد که بین دو قطعه هارد و CPU سرور در بخش هارد درایو قرار گرفته و ارتباط آنها را فراهم می‌کند. پشتیبانی از رید کنترلر توسط سرورها هم در قسمت نرم افزاری و هم در بخش سخت افزاری انجام می‌شود. درایو، کیج و پردازنده اجزای تشکیل دهنده رید کنترلر هستند که تغییر در آنها منجر به رتبه بندی و قیمت گذاری این قطعه می‌گردد. با توجه به اینکه فراهم نمودن امنیت برای سرورها یکی از وظایف کارت رید کنترلر یا HPE Raid Controller محسوب می‌شود، بنابراین در صورتی که قصد خرید قطعات سرور HPE را دارید، بهتر است رید کنترلری را برای مادربورد سرورتان انتخاب کنید که دارای قابلیت پشتیبانی باشد.

هر دو نوع رید کنترلر نرم افزاری و سخت افزاری مزایای فراوانی دارند، پس لازم است این قطعات در سرور شما وجود داشته باشند. مثلاً رید کنترلر سرور نرم افزاری مطابق با دستورالعمل از بخش سخت افزار سرور شما استفاده می‌کند و باعث هماهنگ سازی بخش نرم افزاری سرور می‌ شود. در مقابل، رید کنترلر سخت افزاری می‌تواند کارایی هارد سرور را افزایش دهد و امکان تعویض هارد سرور را بدون اینکه به سیستم شبکه و ریست کردن اطلاعات وجود داشته باشد، برای شما فراهم نماید، بنابراین شما می‌ توانید تمام هارد دیسک‌های موجود بر روی سرورتان را به وسیله یک رید کنترلر به صورت یکپارچه مدیریت و کنترل کنید.

  • کارت شبکه یا آداپتور شبکه سرور hp

کارت شبکه سرور که به آن آداپتور شبکه هم گفته می‌شود، سیستم رایانه و شبکه را به یکدیگر متصل می‌کند که اجزای اصلی و مهم این قطعه سخت افزاری شامل پردازنده، باس و EEPROM می‌شود. در هنگام خرید قطعات سرور HP لازم است به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به شبکه‌ای که قرار است از آن استفاده نمایید، اقدام به انتخاب یک آداپتور شبکه مناسب برای سرور اچ پی کنید؛ چراکه کارت‌های شبکه از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند و هر کدام از آنها سرعت، پهنای باند و تعداد پورت متفاوتی را به شما ارائه می‌دهند. کارت شبکه بخشی از ایمنی سخت افزار شبکه شما را فراهم می‌کند و ممکن است برخی از نمونه‌ها مقاومت کمتری را در مقابل حملات از خود نشان دهند و برعکس بعضی دیگر از کارت‌ های شبکه که تحت پشتیبانی شرکت اچ پی هستند، به راحتی با نصب درایور و به روز رسانی دوره‌ ای روی انواع سیستم عامل‌ها و محیط اتصال شبکه ایمنی را برای شما فراهم کنند. با این وجود، یادتان باشد که در انتخاب کارت شبکه مسئله حفاظت از اطلاعات بسیار مهم است.

  • منبع تغذیه سرور hp

قطعاتی که بر روی مادربورد سرور نصب می‌شوند، برای فعالیت به جریان الکتریکی نیاز دارند و منبع تغذیه تأمین این نیرو را برعهده دارد. در واقع، این قطعه برق AC را به برق DC تبدیل کرده و بین قطعات توزیع می‌کند. در هنگام خرید قطعات سرور HP به ویژه منبع تغذیه حتماً به سراغ نمونه‌ ای بروید که توان و ولتاژ مناسب با پاور سرورتان را داشته باشد. همچنین، زمان انتخاب منبع تغذیه به مواردی نظیر فرم فاکتور سرور، تعداد فن، تعداد ریل، جریان برحسب ولت و حالت استندبای سیستم دقت کنید.

  • کارت HBA سرور hp

با فرض اینکه سرور اچ پی عملکرد صحیح و بی نقصی داشته باشد، سخت افزارهای دیجیتالی از جمله تلفن‌ های همراه، کامپیوترهای شخصی، ماشین آلات اداری مثل چاپگرها و… به بستر واحدی نیاز دارند تا بتوانند به وسیله آن به سرور یا همان حافظه اشتراکی مجموعه اتصال پیدا کنند. این وظیفه که از طریق کارت‌ های HBA انجام می‌ شود، باعث متصل شدن همه کاربران به وسیله پروتکل FC به شبکه SAN می‌گردد. بر روی کارت HBA سرور که از دیگر قطعات سرور HPE و HP می‌باشد، آدرسی فیزیکی به نام WWN وجود دارد که با سرعت‌ های 8 و 16 Gb/s کمک می‌کند تا اطلاعات میان سرور و کاربران انتقال پیدا کند.

 خرید قطعات سرور HP

هنگام خرید سرور HP عامل مختلفی در تصمیم گیری شما مؤثر هستند، اما آنچه سرعت، عملکرد و کیفیت تجربه کاری و شبکه سازمانی شما را مشخص می‌کند، قطعات سرور اچ پی می‌باشد. اینکه برای سرور خود چه قطعه‌ای را خریداری می‌کنید، در نتیجه کار دخالت داشته و ممکن است با وجود یک قطعه سرور غیر اصلی یا بی کیفیت، تمام قطعات سرور و هزینه‌های شما دچار مشکل شوند.

از آنجایی که فروش قطعات سرور اچ پی به صورت سنتی و قدیمی دیگر پاسخگوی نیاز مخاطبان نیست، به همین دلیل شرکت فاوا افزار با ارائه روش‌های خرید اینترنتی و آنلاین اقدام به برطرف کردن این کاستی‌ها نموده است. مجموعه فاوا افزار ارائه دهند انواع قطعات سرور HPE و HP می‌باشد و شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر قطعه از سرور اچ پی با کارشناسان بخش فروش فاوا افزار در ارتباط باشید. علاوه بر این، برای خرید قطعات سرور HP و ارتقای سرور خود، شما می‌توانید از راهنمایی و مشاوره کارشناسان فنی فاوا افزار بهره‌مند شوید.

سوالات متداول:

1- قطعات سرور HP کدامند؟

پردازنده یا CPU سرور hp، مادربورد سرور hp، هارد سرور hp، کنترلر یا RAID سرور hp، کارت شبکه یا آداپتور شبکه سرور hp ، منبع تغذیه سرور hp، کارت HBA سرور hp

2- برای خرید قطعات سرور HP چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

هنگام خرید سرور HP عامل مختلفی در تصمیم گیری شما مؤثر هستند، اما آنچه سرعت، عملکرد و کیفیت تجربه کاری و شبکه سازمانی شما را مشخص می‌کند، قطعات سرور اچ پی می‌باشد. اینکه برای سرور خود چه قطعه‌ای را خریداری می‌کنید، در نتیجه کار دخالت داشته و ممکن است با وجود یک قطعه سرور غیر اصلی یا بی کیفیت، تمام قطعات سرور و هزینه‌های شما دچار مشکل شوند.