۵ دلیل برای خودکارسازی شبکه شما

مزایای خودکارسازی شبکه‎ها

شکی در آن نیست که شبکه‎ها هر روز در حال پیچیده‎تر شدن هستند و برای برقراری ارتباط بین مراکز داده پر قدرت، شبکه‎های ابری و حصول اطمینان از یک اتصال پایدار (در شرایطی که باید هزینه‎ها را هم پایین نگه داشت) گروه‎های فناوری اطلاعات تحت فشار هستند.

بنابراین آنها چگونه می‎توانند تمام این کارها را با بودجه محدودی که در اختیار دارند انجام دهند؟ به نظر می‎رسد تنها راه حل انجام اتوماسیون باشد. با خودکارسازی ابزار و روال کار، شبکه‎ها بهتر می‎توانند در برابر این حجم از کار مدرن مقاومت کنند، سطح جدیدی از پویایی و سرعت را فراهم کنند و در هزینه‎ها نیز صرفه جویی کنند.

مدیر ارشد بخش شبکه‎های مبتنی بر نرم‌افزار و مجازی‌سازی شرکت جونیپر نتورک، اسکات اسندون، 5 مزیت را برای اتوماسیون شبکه‎ها تعریف کرده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

پذیرش فناوری‎های جدید ASAP

به نظر می‎رسد تغییرات در فناوری‎های این صنعت به طور مداوم در حال انجام است و برای باقی ماندن در صحنه رقابت شرکت‎های بزرگ باید به سرعت از این فناوری‎ها در کسب و کار خود استفاده کنند. اما انجام چنین کاری به همین راحتی نیست. اغلب شبکه‎های سازمانی محیط‎های بسیار پیچیده‎ای هستند که در مناطق جغرافیایی متعدد و شبکه‎های ابری پراکنده شده‎اند. اتوماسیون با شتاب دادن به فرآیند تامین می‎تواند به این چالش غلبه کرده و به سازمان‎ها اجازه دهد تا هر چه زودتر از منافع فناوری‎های جدید بهره‎مند شوند.

فعال کردن ارتباطات و انسجام بین مراکز داده

 

حتی زمانی که یک شبکه به خوبی در حال خدمات‌رسانی است، فرآیندهای مدیریت دستی می‎تواند کشش و سیالیت وظایف سنگین شبکه را تحت تاثیر قرار دهد، که نه تنها روی عملکرد سرور تاثیر می‎گذارد، بلکه ارتباط بین سرورها، رک‎ها و مراکز داده را نیز تحت تاثیر قرار می‎دهد. اتوماسیون می‎تواند با حذف نیاز به نیروی کار و شیوه‎های فشرده سازی زمان، جریان بین این بخش‎های زیرساخت را بهبود بخشد. تصور کنید شما یک سرور مجازی جدید را راه اندازی می‎کنید و حالا سویچ‎ها را باید به گونه‎ای پیکربندی کرد که بتوانند از آن پشتیبانی کنند. با اتوماسیون، می‎توان این دو کار را به نحوی هماهنگ کرد که سویچ‎ها به طور خودکار با راه اندازی یک سرور مجازی پیکربندی شوند.

کاهش هزینه‎های عملیاتی

 

زیرساخت‎های خودکار و هماهنگ نه تنها باعث گسترش قابلیت‎های شبکه شما می‎شوند، بلکه همچنین کمک می‎کنند تا هزینه‎ها به درستی مصرف شوند. با از بین رفتن فرآیندهای دستی و خسته کننده شما به سرعت خود را برای پیشرفت و بازگشت به سرمایه گذاری زیر ساخت‎ها آماده می‎کنید

کاهش خطاها و ایجاد انعطاف پذیری

 

انجام وظایف به صورت دستی میزان خطاهای شبکه را کاهش می‎‌دهد و کمک می‎کند تا محیط روان‌تر اجرا شوند. علاوه بر این، خیلی از راهکارهای اتوماسیون بدون دخالت به طور خودکار به خطاهای شبکه پاسخ می‎دهند، میزان انعطاف پذیری در کسب و کار را بالا می‎برند و این اطمینان را برای کارکنان فراهم می‎کنند که به اپلیکیشن‎ها و داده‎های مورد نظرشان در هر زمانی که به آن نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

ایجاد فرصت‎های شغلی مرتبط با فناوری اطلاعات به شیوه‎ای بهتر و کارآمدتر

 

با اتوماسیون کارهای یکنواخت و کسالت‌آور مثل به صحنه آوردن فناوری‎های جدید، سازمان‎ها این امکان را برای کارمندان بخش ای‎تی خود فراهم می‎کنند تا تمرکز بیشتری روی کارهای هیجان‌انگیزتر، از جمله راه‎هایی برای کارآمدتر کردن شبکه و استفاده از آخرین روش‎های عملی داشته باشند. شرکت‎ها با ترویج کارهای با ارزش‌تر فرهنگ سازمانی خود و سطح کلی رضایت کارمندان خود را ارتقا خواهند داد.

 

منبع : شبکه

 

https://www.favaafzar.com/5804/articles/%d8%af%d8%b1%da%a9-%d9%85%d8%b3%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d8%a7%db%8c-vmware.aspx

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *