دیگر نگران تداخل امواج و کند شدن سرعت اینترنت نباشید

روتری مخصوص مناطق شلوغ و پر ترافیک امواج رادیویی

اگر در زمان اتصال دستگاه خود به شبکه وای‎فای متوجه شدید که چندین شبکه بی‎سیم دیگر نیز در منطقه تحت پوشش شما وجود دارد، احتمالا روتر Portal مناسب شما است. روتر Portal از یک فناوری استفاده می‎کند که به شما اجازه می‎دهد مستقل از نواحی شلوغ بهترین وضعیت دسترسی به اینترنت را داشته باشید.

در مناطق پرازدحام مثل ساختمان‎های آپارتمانی، ممکن است چندین کاربر برای دریافت سیگنال اینترنت به یک کانال و باند یکسان (یا باند 5 گیگاهرتز و یا باند به شدت شلوغ 2.4 گیگاهرتز) متصل شده باشند. فناوری به کار رفته در روتر Portal به شما این امکان را می‎دهد که مستقل از نواحی شلوغ بهترین وضعیت دسترسی به اینترنت را داشته باشید.

 

 

روترها داده‎های خود را از طریق کانال‎های خاص و تحت طیف باندهای 5 و 2.4 گیگاهرتز ارسال می‎کنند. کانال‎های میانی معمولا رزرو شده هستند. در باند 5 گیگاهرتز، این کانال‎ها برای استفاده در رادار در نظر گرفته شده‎اند. از آنجا که روتر Portal می‎تواند به طور خودکار بین کانال‎های مختلف جابه‌جا شود، این امکان برای شما فراهم می‎شود که در صورت امکان از این کانال‎های میانی استفاده کنید و دیگر مشکل تداخل امواج با همسایگان را نداشته باشید.

یکی از مشکلات اصلی در زمان تداخل امواج کم شدن سرعت اتصال به اینترنت است، اما Portal اجازه نمی‎دهد سرعت اتصال به شبکه خانگی شما به دلیل ازدحام امواج کم شود. قیمت روتر Portal در حدود 180 دلار تعیین شده است.

منبع : شبکه

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *