غول «ردموند» که محصولاتش بیشتر در حوزه نرم‌افزار است، از یک سخت‌افزار مادربرد اوپن‌سورس برای پروژه OCP رونمایی کرد.

در سال ۲۰۱۴، این شرکت به همراه فیسبوک، گوگل، اینتل، آی‌بی‌ام، رک‌اسپیس و چندین شرکت بزرگ دیگر، پروژه ساخت سخت‌افزار و کامپیوترهای محاسباتی اوپن‌سورس را برای مراکز داده موسوم به OCP کلید زدند.

سخت‌افزار جدید مایکروسافت برای این پروژه شامل یک مادربرد جدید، منبع تغذیه با دسترس‌پذیری بسیار بالا و مجهز به باطری، سرور با دستگاه‌های ذخیره‌سازی ظرفیت زیاد و واحدهای جدید توزیع انرژی برق میان سخت‌افزارهای مختلف نصب‌شده روی یک واحد رک است. تمامی طراحی این سخت‌افزار ماژولار بوده و بخش‌های مختلف آن توسط مشتری قابل افزایش یا کاهش است.

این سخت‌افزار در قالب پروژه Olympus طراحی شده است و انعطاف‌پذیری بسیار زیادی برای طراحی مراکز داده ماژولار و مراکز داده اوپن‌سورس فراهم می‌کند. هنوز این سخت‌افزار مایکروسافت به طور کامل آماده عرضه به بازار نیست و بخش‌هایی از آن ناتمام باقی مانده است که به‌زودی تکمیل می‌شود. این سخت‌افزار در کنار دیگر سخت‌افزارهای ارائه‌شده توسط فیسبوک، گوگل و شرکت‌های دیگر عضو OCP، به مشتریان اجازه می‌دهد فارغ از برند و وابستگی‌های سروری و سخت‌افزاری، مراکز داده خود را برای دسترسی به سرعت و محاسبات بیشتر توسعه دهند.

 

 

منبع:shabakeh-mag

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *