دو غول بزرگ دنیای فناوری دست‌به‌دست هم داده‌اند تا فناوری وای‌فای را دستخوش تغییراتی بزرگ کنند و قرار است تا پروژه سوپر وای‌فای با همکاری مایکروسافت و دی لینک کلید بخورد.

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Digitimes، سامانه‌های ارتباطی بی‌سیم با محدودیت‌هایی همراه هستند که در برخی از موارد این محدودیت‌ها برای کاربری‌های خاص، دست‌وپا گیر می‌شوند.

همین محدودیت‌ها و مشکلات عاملی می‌شود تا شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت به دنبال ساخت سامانه‌های جدیدی به عنوان نسل آینده فناوری وای‌فای باشند و در نتیجه بتوانند محدوده دسترسی و سرعت انتقال داده بر روی این شبکه‌ها را بهبود بخشند.

 

111

این مشکل البته فقط در میان یک یا دو شرکت منحصر نمی‌ماند، در این میان شرکت دی لینک که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سخت‌افزارهای شبکه در جهان به‌حساب می‌آید نیز برای چاره‌اندیشی با مایکروسافت همراه شده است.

مطابق گزارش‌های منتشره شده بر اساس این همکاری در نخستین گام قرار است تا دو شرکت دی لینک و مایکروسافت اقدام به راه‌اندازی شبکه‌های سوپر وای‌فای در کشور آمریکا بنمایند.

همچنین گفته می‌شود که این طرح پس از پوشش مناطق موردنظر در ایالات متحده، در کشورهای دیگر نیز شروع به کار خواهد کرد.

شایان‌ذکر است که شبکه‌های عادی وای‌فای از فناوری ۸۰۲.۱۱ad استفاده می‌کنند ولی فناوری سوپر وای‌فای از فناوری مدرن و برتری به نام ۸۰۲.۱۱af استفاده می‌کند.

 

 

منبع : ایتنا

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *