hشرکت مایکروسافت با بزرگ‌ترین مرکز فناوری و دفاعی چین همکاری‌های خود را آغاز کرد تا با انجام اصلاحات لازم بتواند سیستم عامل ویندوز را مبتنی بر رایانه‌های شخصی در اختیار سازمان‌های دولتی جمهوری خلق چین بگذارد.

مایکروسافت در این اقدام با گروه فناوری الکترونیکی چین (CETC) وارد همکاری شده است تا خود را با قوانین چین وفق دهد و ویندوز ۱۰ را برای سازمان‌های دولتی این کشور آماده کند.از جمله مراکز چینی که قرار است در جریان این همکاری‌های آخرین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت را در اختیار بگیرند می‌توان به مرکز کنترل انرژی، وزارت ارتباطات و وزارت حمل‌ونقل چین اشاره کرد.

قرار است مایکروسافت و CETC شرکت مشترکی را با نام C&M Information Technology راه‌اندازی کنند و در این مرکز تمام نیازهای سازمانی دولت چین برآورد شود تا ویندوز ۱۰ خود را با این نیازها سازگار کند.

 

شرکت مایکروسافت نخستین بار سپتامبر امسال اعلام کرده بود که به زودی همکاری‌هایی را با دولت چین آغاز می‌کند تا سیستم عامل ویندوز و دیگر خدمات مورد نیاز آنها را ارائه دهد. در این همکاری‌ها تمامی سازمان‌های چینی و مراکز ارایه دهنده زیرساخت‌های اصلی این کشور از خدمات مایکروسافت بهره‌مند می‌شوند.

لازم به ذکر است سپتامبر ۲۰۱۵ «زی جینپینگ» رئیس جمهور چین در جریان سفر به آمریکا از شرکت‌های مایکروسافت و بوئینگ دیدن کرد و ملاقاتی را با «بیل گیتس» بنیانگذار و مدیر عامل اسبق مایکروسافت انجام داد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *