مایکروسافت با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد شرکت Metanautix که در زمینه تحلیل داده‌ها فعالیت می‌کند را خریداری کرده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینفورمیشین‌ویک، شرکت Metanautix محصولی را با نام Quest تولید می‌کند که فارغ از محل ذخیره‌سازی داده‌ها امکان فعال‌سازی درخواست‌های SQL مبتنی بر آنها را فراهم می‌کند.

شرکت Metanautix یک استارت‌آپ محسوب می‌شود «تئو واسیلاکیس» از مدیران اسبق گوگل آن را راه‌اندازی کرده است. لازم به ذکر است شرکت گوگل ابزار مشابهی ار با نام Dremel در اختیار دارد که بر اساس آن به کمک SQL انواع مختلف داده که در فضاهای متفاوت ذخیره شده‌اند را در اختیار می‌گیرد.

ابزار هوشمند Quest به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند فرمت‌های مختلف داده و محل نگهداری آنها را برای تحلیل دقیق داده‌ها کنار بگذارد و در عوض، هر نوع اطلاعات از هر منبعی را در آن واحد دریافت کند.

این ابزار از زبان کاربردی SQL پشتیبانی می‌کند که هم‌اکنون توسط بسیاری از کاربران سازمانی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

«جوزف سیروش» از مدیران ارشد مایکروسافت روی وبلاگ رسمی این شرکت نوشت: «سازمان‌های بزرگ جهان این روزها با حجم گسترده داده‌ها سر و کار دارند و در استراتژی جدید آنها، داده‌ها نقش کلیدی ایفا می‌کنند. اینکه بتوان از انواع مختلف داده در منابع متفاوت استفاده کرد، برای سازمان‌های امروزی ارزش زیادی دارد.»

شرکت مایکروسافت هنوز اعلام نکرده است که برای این خرید جدید چه میزان پول پرداخت کرده است. ولی مدیران مایکروسافت می‌گویند که به زودی جزئیات بیشتری را در مورد این واگذاری منتشر می‌کنند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *