یکی از مشکلات همیشگی مسافران در کشورهای خارجی گفتگو با مردمی است که به زبان دیگری سخن می‌گویند. حال نرم‌افزارهای همراه ترجمه مکالمه به کمک این مسافران آمده‌اند.

به گزارش ایتنا از فارس، بسیاری از این نرم‌افزارها قادر به درک دقیق جملات و کلمات بیان شده توسط افراد و ترجمه درست و قابل فهم آنها نیستند.

اما مایکروسافت مدعی است برنامه مترجم آن موسوم به Microsoft Translator app پیشرفت قابل توجهی داشته و می‌تواند با دقت خوبی مکالمات افراد به زبان‌های مختلف را به زبان مورد نظر فرد ترجمه کند.

این نرم‌افزار با دو سیستم‌عامل همراه اندروید و اپل سازگار است و علاوه بر گوشی‌های همراه بر روی ساعت‌های هوشمند نیز نصب می‌شود.

برنامه یاد شده اولین‌بار در ماه اگوست عرضه شد و عملکرد خوب آن باعث استقبال کاربران شد. این برنامه جز بهترین برنامه‌های همراه مسافرتی و یکی از ۱۰ برنامه برتر تلفن همراه در سال ۲۰۱۵ به انتخاب مجله تایم قرار گرفته است.

 

به تازگی با ارتقای موتور مترجم Microsoft Translator app امکانات جدیدی به برنامه مذکور اضافه شده که ترجمه مکالمات صورت گرفته از طریق برنامه تلفن اینترنتی اسکایپ را هم ممکن می‌کند.

این برنامه هوشمند که توان خودآموزی نیز دارد از زبان‌های چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *