سیسکو مشکل دور زدن احراز هویت در نرم‌افزار مانیتورینگ خود را با ارائه وصله امنیتی جدیدی برطرف کرد

شرکت سیسکو یکی از آسیب‌پذیری‌های جدی و اساسی موجود در نرم‌افزار مدیریت راه دور CPH را که توسط تامین کنندگان سرویس برای نظارتسرپرستی و تدارک دستگاه‌های خانگی مشترکان استفاده می‌شود را با استفاده از وصله امنیتی جدیدی برطرف کرد‌.

این نقص امنیتی که توسط مهندسان شرکت مذکور یافته شده است، در رابط گرافیکی کاربر محصولات مبتنی بر وب قرار داشته است و به هکرها اجازه دور زدن سیستم احراز هویت و دسترسی به شبکه‌های خانگی مشترکان را به عنوان مدیر و سرپرست داده است‌. آسیب پذیری موجود به علت خطای پردازشی در کنترل دسترسی مبتنی بر نقش (RBAC) آدرس‌های اینترنتی یا URL ها بوده است‌. هکر با ارسال دستورات API از طریق پروتکل HTTP به URL خاصی، بدون تقدم احراز هویت می‌تواند از این آسیب‌پذیری بهترین بهره‌برداری را ببرد‌.

در چنین حالتی، یکی از بهره‌برداری‌ها، آن است که هکر اجازه هرگونه کاری را با مجوزهای دسترسی مدیر در CPH به دست می‌آورد‌. به همین خاطر، شرکت سیسکو اظهار داشته است که نسخه‌های 6.3، 6.4 و 6.5 این نرم‌افزار، آسیب پذیر هستند و مدیران شبکه‌ها باید نرم‌افزار را به نسخه 6.5.0.1 ارتقاء دهند‌.

براساس اطلاعات موجود در صفحه محصولات شرکت سیسکو، نرم‌افزار مانیتورینگ و نظارتی CPH دربرگیرنده تعدادی از ابزارهای پشتیبانی مشتریان خانگی است و به صورت کلی نگاهی به کلیه دستگاه‌های خانگی متصل به هم دارد که توسط تامین کنندگان سرویس، پشتیبانی می‌شوند. به هر حال، این ویژگی می‌تواند نقطه‌ای جذاب برای هکر باشد تا بتواند اقدام به دستکاری دستگاه‌های موجود در شبکه خانگی مشتریان کند یا آنکه پیکربندی‌های خاص خود را قرار دهد‌.

به هر حال، از ماه نوامبر تا‌کنون این دومین باری است که شرکت سیسکو اقدام به ارائه وصله‌های امنیتی برای پوشش نقاط آسیب‌پذیر نرم‌افزار‌های مانیتورینگ خود می‌کند‌. باگ قبلی نیز مشابه با همین باگ مربوط به نقص در سیستم احراز هویت بود و در آن هکر می‌توانست با مجوز‌های دسترسی مدیر به شبکه وارد شود و پیکربندی‌های گوناگون خود را انجام دهد‌.

منبع : p30world

کلمات کلیدی : خرید و فروش سرور اچ پی , خرید سرور hp , خرید سرور اچ پی , فروش سرور hp , فروش سرور اچ پی , قیمت سرور hp , قیمت سرور اچ پی ,خرید سرور hp dl380 g9

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *