مرکز ارائه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به Hewlett-Packard Enterprise همکاری‌های جدیدی را با مایکروسافت آغاز کرد تا به کمک پلتفرم پردازش ابری Azure بتواند سرویس‌های خود را به کاربران ارائه دهد.

شرکت مایکروسافت بهترین گزینه برای ارائه خدمات ابری عمومی HPE محسوب می‌شود و بازوی سازمانی HP با این اتفاق می‌تواند تمام سرویس‌های Azure مایکروسافت را در اختیار بگیرد.

«مِگ ویتمن» مدیرعامل HP در جریان انتشار گزارش مالی مربوط به فصل چهارم سال مالی ۲۰۱۵ توضیح داد که همکاری‌های جدید می‌تواند آغاز ورود جدی HP به بازار جهانی خدمات سازمانی باشد.

بدیهی است که HPE برای آغاز فعالیت‌های خود در عرصه خدمات پردازش ابری سراغ مایکروسافت رفت و دو شرکت رقیب یعنی گوگل و آمازون را کنار گذاشت. هر دو شرکت مایکروسافت و HP تخصص ویژه در عرصه رایانه و سرور دارند و هر دوی آنها می‌کوشند مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی و سرویس‌های پردازش ابری را در اختیار مشتریان خود بگذارند.

ویمتن در این خصوص توضیح داد: «مایکروسافت می‌تواند تمام اهداف ما در زمینه ارائه خدمات ابری چندگانه به سازمان‌ها را محقق کند.»

البته باید توجه داشت این همکاری به آن معنی نیست که HPE در آینده سراغ شرکت‌های گوگل و آمازون نرود. زیرا شرکت‌های مذکور امکاناتی دارند که HPE به کمک آن می‌تواند نیاز بخش دیگر مشتریان خود را پاسخ دهد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *