«مِگ ویتمن» رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل Hewlett Packard Enterprise که ریاست هیئت مدیره شرکت HP Inc را هم برعهده دارد،

روز گذشته مراسم جشن راه‌اندازی رسمی مرکز ارائه خدمات سازمانی Hewlett Packard Enterprise را برگزار کرد تا به صورت رسمی سهام این شرکت جدید وارد تالار بورس نیویورک (NYSE) شود.

با تصمیم ویتمن شرکت HP به دو بخش تقسیم شد تا مرکز ارائه خدمات سازمانی و مرکز تولید سیستم‌های سخت‌افزاری خانگی آن از یکدیگر مجزا شوند و HP وارد مرحله جدیدی از فعالیت‌های خود شود.

این تصمیم ۷۶ سال پس از آن صورت گرفت که «بیل هیولِت» و «دِیو پاکارت» شرکت Hewlett-Packard را در گاراژی واقع در شهر پائوآلتو تاسیس کردند.

این جداسازی به گونه‌ای انجام شده است که بر اساس آن بخش اعظم کارمندان و شرکای HP در قلب مرکزی این شرکت در بخش Hewlett Packard Enterprise به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ارزش شرکت HP در مجموع ۱۱۰ میلیارد دلار محاسبه می‌شود که مرکز ارائه خدمات سازمانی آن در قالب یک شرکت مجزا با ۲۵۲ هزار کارمند و ارزشی بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

در بخش دیگر شرکت HP Inc با ۵۰ میلیارد دلار سرمایه و ۵۰ هزار کارمند حضور دارد که به صورت ویژه بر بازار جهانی رایانه‌های شخصی و چاپگرها تمرکز می‌کند.

ویتمن توضیح داد که «لئو آپوتِکر» مدیرعامل اسبق HP نیز در زمانی که قصد داشت از این شرکت خارج شود نخستین زمزمه‌ها در مورد جداسازی این شرکت از یکدیگر را منتشر کرده بود و هم‌اکنون این اتفاق عملی شد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *