پشتیبانی شبکه های غیربانکی و طراحی مراکز داده

امروزه شبکه های کامپیوتری با هدف سرعت بخشیدن به عملیات روزانه کاری  و اشتراک گذاری منابع و صرفه جویی در هزینه ها نقش بسیار برجسته ای در کلیه صنایع و مشاغل اعم از کوچک و بزرگ ایفا میکنند.

تعمیر و نگهداری شبکه های کامپیوتری شامل بروزرسانی و ارتقا سخت افزاری و نرم افزاری و تامین امنیت میباشد .

شرکت فاوا افزار با طراحی و توسعه تیم فنی و مهندسی خود و با استفاده از محصولات نرم افزاری و سخت افزاری شرکتهای بزرگی چون Microsoft , Cisco , HP , VMware و Mikrotik و عقد قراردادهای تعمیر و نگهداری بصورت سالیانه نقش بسزایی در تامین نیازهای شرکتها و سازمانهای دواتی و غیر دولتی ایفا مینماید.

مرکز داده یا Data Center

مرکز داده (Data Center) به مجموعه‌ای از سرویس گرها، زیرساخت‌های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت/اینترانت/اکسترانت) بکار گماشته می‌شوند. سازمان‌ها، شرکت‌ها، و افراد می‌توانند با به کارگیری سرویس‌های ارایه شده از طرف مرکز داده وب‌گاه‌ها، اطلاعات و سرویس‌های مبنتی بر شبکه خود را بر روی اینترنت (اینترانت/اکسترانت) راه‌اندازی کنند. مرکز داده، بسته به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است، می‌تواند به عنوان یک مرکز پردازشی، مرکز ذخیره داده، مرکز جمع آوری داده و یا تمامی این موارد عمل کند. مراکز داده بسیار عظیم و متنوعی در سرتاسر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی هستند که برخی از این مراکز استفاده تجاری محدود درون سازمانی دارند و برخی دیگر در اینترنت به صورت تجاری و یا عمومی قابل استفاده هستند.

 

دیدگاه های شما

اولین دیدگاه را ثبت کنید