روترهای قدرتمند لینک‌سیس برای وای‌فای خانگی معرفی شدند

اخبار مقالات

روترهای قدرتمند لینک‌سیس برای وای‌فای خانگی معرفی شدند

همان‌طور که انتظار می‌رفت، با شروع سال جدید میلادی، شرکت‌های سازنده سخت‌افزارهای شبکه‌های بی‌سیم محصولات مش وای‌فای خود را معرفی کردند و جدیدترین نمونه، شرکت لینک‌سیس پیش از شروع نمایشگاه CES روتر مش وای‌فای خود را رونمایی کرد.

از نیمه‌های سال ۲۰۱۶ به بعد شرکت‌های زیادی مانند گوگل، نت‌گیر، ایرو، لوما، پلوم و غیره سیستم مش‌ وای‌فای خود را به عنوان راهکاری برای حل مشکلات وای‌فای خانگی معرفی کردند. سیستم‌های مش وای‌فای عمدتا شامل چندین روتر هستند که با لینک شدن به یکدیگر محدود پوشش‌دهی بسیار وسیعی با یک قدرت و سرعت وای‌فای ایجاد می‌کنند.

شرکت لینک‌سیس دو روز پیش از شروع نمایشگاه CES، روتر مش وای‌فای خود را با نام Velop معرفی کرد. این سیستم مش وای‌فای لینک‌سیس شامل سه روتر سه بانده و مجهز به نسخه دوم استاندارد 802.11ac یا Wave 2 هستند. این روترها مجهز به MU-MIMO و MIMO 2×2 هستند و با قرار گرفتن در بخش‌های مختلف یک خانه بزرگ یا محیط‌های اداری بزرگ می توانند هریک به طور جداگانه در نقش یک روتر، اکسس‌پوینت، تقویت‌کننده یا بریج ظاهر شوند.

به گفته لینک‌سیس، هریک از روترهای Velop می‌توانند سرعتی ۲.۲ گیگابیتی به نمایش بگذارند. روترهای جدید لینک‌سیس می‌توانند با اپلیکیشن‌های موبایل اندروید و آی‌او‌اس از راه دور کنترل و مدیریت شوند. همچنین، از آمازون الکسا پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از آمازون الکسا می‌توان با دستورات صوتی یک شبکه بی‌سیم مخصوص میهمان را فعال یا غیرفعال کرد.

لینک‌سیس می‌گوید این روترها می‌توانند به طور خودکار برای دسترسی به بهترین وای‌فای پیکربندی شوند. روترهای Velop دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و کلید روشن/خاموش دارند.

لینک‌سیس قیمت سیستم وای‌فای مش خود را برای سه روتر ۴۹۹ دلار اعلام کرده است. البته هر روتر ۲۰۰ دلار است و دو روتر با هم ۳۵۰ دلار قیمت‌گذاری شدند.

منبع : شبکه

دیدگاه های شما

اولین دیدگاه را ثبت کنید